تولید قارچ گانودرما

Ganoderma lucidum، که معمولا به عنوان قارچ لینگزی شناخته می شود، اغلب در طب سنتی چینی استفاده می شود. محبوبیت آن به داروهای ژاپنی و کره ای گسترش می یابد و این را به سوی غرب هدایت میکند.

Ganoderma lucidum اثرات ضد اکسیداتیو دارد. همچنین دارای اثرات درمانی مقاوم در برابر مقاومت به انسولین، خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد و می تواند به درمان بسیاری از بیماری های مرتبط با سندرم متابولیک کمک کند.

قارچ لینگزی به علت اثرات ضد سرطان شناخته شده است. این قادر به فعال کردن سلول های قاتل طبیعی، افزایش فعالیت و توانایی بدن برای مبارزه با تومورها است. علاوه بر این، Ganoderma lucidum احتمال ابتلا به متاستاز را کاهش می دهد، یعنی زمانی که سرطان به قسمت دیگری از بدن گسترش می یابد.

Ganoderma lucidum دارای مکانیزم های مختلفی است، اما آنها بر روی تعدیل سیستم ایمنی تمرکز دارند. قارچ لینگسی قادر به کاهش فعالیت سیستم ایمنی بدن است وقتی که سیستم بیش از حد تحریک می شود و سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند. به طور کلی، Ganoderma lucidum میزان سلول های سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد.

گر چه تحقیقات بیشتری برای تایید این اثرات لازم است، Ganoderma lucidum نشان می دهد برای انواع مختلف درمان های مرتبط با سرطان. نشان داده شده است که یک درمان مؤثر و مفید است که بدین معنی است که هنگام مصرف داروهای دیگر، برای سرطان سینه، هپاتیت، سندرم خستگی، و سرطان پروستات، سلامتی را بهبود می بخشد. بسیاری از مکمل های امیدوار کننده ای وجود دارند که خواص ضد سرطان دارند، اما Ganoderma lucidum به نظر می رسد یکی از آنها است.

Ganoderma دارای مقدار زیادی مولکول های زیست فعال است، و همچنین تک مولکولی در این قارچ است که می توان گفت اصلی ترین زیست فعال

منبع : https://examine.com/supplements/ganoderma-lucidum/